wolves-nottingham-forest

571. Γούλβς – Νότινχαμ Φόρεστ

11/12 21.45

Προϊστορία: 2013(1-2),2014(0-3)

Γουλβς(14η-23 β.): Από πολύ σημαντική εκτός έδρας νίκη προέρχονται οι ‘’Λύκοι’’. Έδειξαν τα δόντια τους από πολύ νωρίς ανοίγοντας το σκορ μόλις στο 5’ λεπτό με τον Χένρι. Η Ρόδεραμ δεν άργησε να ισοφαρίσει εκμεταλλευόμενη τα αμυντικά κενά των φιλοξενούμενων. Παρόλα αυτά η ομάδα του ΚεννύΤζακετ ανέβασε την απόδοση της, κράτησε μπάλα και κυριάρχησε στο γήπεδο με το γκολ να έρχεται φυσιολογικά λίγο πριν το ημίχρονο ( ο αρχηγός Μπαθ ο σκόρερ). Στο δευτερό μέρος το τέμπο ήταν μονότονο με τους Γουλβς να μην φτάνουν στο τρίτο γκολ από ατυχία.

Απουσίες: Χάουζε(αμυντικός)

Νότινχαμ Φόρεστ(15η-24β.): Ήττα μες στο σπίτι της γνώρισε η Φόρρεστ από την Κάρντιφ(1-2). Οι Ουαλοί ήταν σαφώς καλύτεροι (στο 24’ ήταν ήδη 0-2) παιζοντάς για αρκετή ώρα μονότερμα τους γηπεδούχους. Η Νόττινχαμ εκτός από καποιές εκλάμψεις οπού απείλησε δεν κατάφερε να σκοράρει.Η απουσία του πολύ καλού επιθετικού Ασομπαλόγκα ήταν εμφανής μη μπορώντας να δημιουργήσει ουσιαστικές φάσεις για προς την εστία του Μάρσαλ. Το γκολ της παρηγόριας ήρθε στο 90’ από τον Μπλαστόκ.

Απουσίες: Τέσε(μέσος),Ολιβέιρα(Επιθετικός),Ασομπαλογκα(επιθετικός)

Εκτίμηση: Οι 2 ομάδες βρίσκονται στην ίδια θέση βαθμολογικά αλλά και ποιοτικά. Η Γουλβς προέρχεται από νίκη ψυχολογίας ενώ η Νοττινχάμ από ήττα με κάτω τα χέρια. Ο παράγοντας έδρα θα παίξει τον ρόλο του αν και το ματς θα είναι ντέρμπυ. Οι Λύκοι όμως θα δείξουν στο τέλος τα δόντια τους!