Στο στοίχημα δεν φθάνει μόνο η έμπνευση αλλά και η μεθοδική μελέτη μόνο έτσι θα υπάρχει στρατηγική και διάρκεια στις επιτυχημένες επιλογές σας

Latest posts by Λάζαρος Πεμενίδης (see all)

2058. Λιβόρνο – Άσκολι

23/12 21.30

Προϊστορία: 2011(1-1),2013(3-0)

Λιβόρνο(14η-23β.) : Μια ακόμα ήττα για το σύνολο του Μπορτόλο Μούτι που ηττήθηκε με 4-1 από την Περούτζια. Το σκορ του αγώνα αντικατοπτρίζει όλη την εικόνα του αγώνα καθώς η Λιβόρνο δεν εμφανίστηκε ποτέ στο γήπεδο και το τελικό αποτέλεσμα είναι άκρως κολακευτικό. Στα τελευταία έξι παιχνίδια η Λιβόρνο έχει τέσσερις ήττες και δυο ισοπαλίες.

Απουσίες: Έμερσον(αμυντικός), Κόμι(επιθετικός)

Άσκολι(20η-17β.) : Δεύτερη σερί κακό αποτέλεσμα για την Άσκολι. Αυτή την φορά ως γηπεδούχος γνώρισε ευρεία ήττα από την Νοβάρα με 1-3 και πλέον τα περιθώρια στενεύουν για την παραμονή στην κατηγορία. Βρέθηκε πίσω στο σκορ με 0-2 από το ημίχρονο και στην επανάληψη απλώς ήταν λίγο πιο ανταγωνιστική πετυχαίνοντας το γκολ της τιμής. Δύσκολες ώρες για τον προπονητή της ομάδας Ντένις Μάνγκια που αν δεν πάρει καλό αποτέλεσμα σε ένα ακόμα παιχνίδι θα κουνήσει μαντήλι.

Απουσίες: Πέρεζ(επιθετικός), Γκράσι(μέσος), Μπελόμο (μέσος)

Εκτίμηση: Δύσκολο παιχνίδι και για τις δυο καθώς η Λιβόρνο δεν έχει άλλα περιθώρια ήττας καθώς θα μείνει πολύ πίσω για την άνοδο και η Άσκολι με μια ακόμη ήττα θα ετοιμάζει βαλίτσες για την τρίτη κατηγορία. Νικητή δύσκολα να προβλέψουμε οπότε θα ποντάρουμε στα γκολ. Και οι δυο ομάδες δεν φημίζονται για την άμυνα τους και θα κοιτάξουμε στο οβερ.