Στο στοίχημα δεν φθάνει μόνο η έμπνευση αλλά και η μεθοδική μελέτη μόνο έτσι θα υπάρχει στρατηγική και διάρκεια στις επιτυχημένες επιλογές σας

Latest posts by Λάζαρος Πεμενίδης (see all)

1779. Μπράγκα – Πάκος Φερρέιρα

21/12 23.00

Προϊστορία: 2011(5-2), 2013(2-3), 2014(3-0)

Μπράγκα(4η-24β.) : Την πρόκριση πανηγύρισε για το Κύπελλο Πορτογαλίας η ομάδα της Μπράγκα. Απέκλεισε την Σπόρτινγκ Λισσαβώνας σε ένα καταπληκτικό παιχνίδι όπου μπήκαν επτά γκολ. Βρέθηκε πίσω στο σκορ( 10′), ισοφάρισε και προηγήθηκε μέσα σε ένα δεκάλεπτο(42′,53′) κατάφερε να δεχτεί άλλα δυο γκολ (57′, 67′) και τελικά πήρε την πρόκριση με δραματικό τρόπο. Έκανε το 3-3 στο 84′ με τον Μαρσέλο Γκογιάνο στέλνοντας τον αγώνα στην παράταση και εκεί με το γκολ του Ρουί Φόντε προκρίθηκε! Τέσσερα σερί ματς χωρίς ήττα σε Πορτογαλία και Ευρώπη για την ομάδα του Πάουλο Φονσέκα.

Απουσίες: Τζαβάν(αμυντικός), Πίνιο(επιθετικός)

Πάκος Φερρέιρα(6η- 20β.) : Από το εκκωφαντικό 6-0 επί της Μαδέιρα προέρχεται η Πάσος. Τρία γκολ στο πρώτο μέρος και άλλα τρία στο δεύτερο για την ομάδα του Ζόρζε Σιμάο που συνεχίζει την πολύ καλή της πορεία στο πρωτάθλημα. Σε παράσταση για ένα ρόλο εξελίχθηκε το παιχνίδι και η κατοχή (65-35) λέει όλη την αλήθεια. Δυο γκολ ο στράικερ Μορέιρα που φέτος είναι σε φοβερή κατάσταση και η Μπενφίκα ήδη τον έχει στην λίστα της για την μεταγραφική περίοδο του Γενάρη.

Απουσίες: Κρίστιαν(μέσος)

Εκτίμηση: Ξεκάθαρο φαβορί λόγω έδρας η Μπράγκα αν και οι δυο ομάδες είναι πολύ κοντά σε θέμα επιπέδου ρόστερ. Νικητής θα υπάρξει και πολύ πιθανόν να είναι η γηπεδούχος αλλά το ποντάρισμα μας θα πάει στα γκολ. Στο 2.05 δίνεται το οβερ και δεν θα φοβηθούμε να το επιλέξουμε!