Σανταντέρ - Ατλέτικο Μαδρίτης

126. ΣΑΝΤΑΝΤΕΡ - ΑΤΛΕΤΙΚΟ ΜΑΔΡΙΤΗΣ

10/05  22:00

Προϊστορία : 2006(0-1)2007(0-1)2008(0-2)2009(5-1)2010(1-1)

Σανταντέρ (12η-43β) : Νίκη χρυσάφι πανηγύρισε εκτός έδρας με 3-2 επί της Χέρκουλες και έτσι πλησίασε στην οριστικοποίηση της παραμονής της. Το αρνητικό για την Σανταντέρ ωστόσο είναι το δύσκολο πρόγραμμα που έχει, καθώς εκτός του σημερινού αγώνα, καλείται να αντιμετωπίσει εκτός έδρας την Χιχόν που ενδεχομένως να θέλει κι αυτή βαθμούς για την παραμονή της, ενώ την τελευταία αγωνιστική υποδέχεται την Μπιλμπάο που λογικά και αυτή δεν θα είναι αδιάφορη. Πάντως το καλό για τους Κανταμπριανούς είναι ότι πλέον κρατάνε την τύχη στα χέρια τους με τα δυο εντός έδρας ματς που έχουν.

Απουσίες : Κόλσα (αμυντικός μέσος)

Ατλέτικο Μαδρίτης (6η-52β) : Πατατράκ υπέστη η Ατλέτικο το βράδυ του Σαββάτο, καθώς δέχτηκε την συντριβή με 3-0 στο «Βιθέντε Καλντερόν» από την Μάλαγα! Ανύπαρκτοι στο πρώτο μέρος οι Μαδριλένοι βρέθηκαν να χάνουν με 2-0, στην επανάληψη πίεσαν ωστόσο δεν κατάφεραν να εκμεταλλευτούν καμία από τις πολλές ευκαιρίες που δημιούργησαν με αποτέλεσμα να δεχτούν μια βαριά ήττα σε μια περίοδο που έδειχναν να βρίσκονται σε εξαιρετική κατάσταση, καθώς μετρούσαν τέσσερις νίκες και μια ισοπαλία. Το καλό για τους «ροχιμπλάνκος» ήταν ότι ηττήθηκε η Σεβίλλη, ενώ το πρόγραμμα τους είναι ιδιαίτερα βατό (με Χέρκουλες εντός και με την Μαγιόρκα εκτός). Αξίζει να σημειωθεί πως η ομάδα του Κίκε Φλόρες παραμένει αήττητη εκτός έδρας για τρεις μήνες, όπου μετράει τρεις νίκες και ισάριθμες ισοπαλίες.

Απουσίες : Περέα, Γκοντίν (αμυντικοί), Κόστα (επιθετικός)

Εκτίμηση : Ομάδες με επιθετικές τάσεις και κενά στα μετόπισθεν αμφότερες. Το γκολ-γκολ και το όβερ έχουν τύχη.

Δείτε δωρεάν τον αγώνα με την εγγραφή σας μέσω live streaming ! Bwin - Unibet - Betclick